Spellingoefenen.nl: Spelling oefenen voor groep 3,4,5,6,7 en 8 Taaloefenen.nl: Taal oefenen voor groep 3,4,5,6,7 en 8 Sommenoefenen.nl: Sommen oefenen voor groep 3,4,5,6,7 en 8
Redactiesommen.nl: Cito rekenen met verhaaltjessommen


Naam: ___________________________________       Niveau: Groep 8 - Doorstroomtoets


1
Yfke heeft € 34,60 mee naar de kaasboer. 100 gram oude kaas kost € 1.38. Hoeveel gram kan Yfke ongeveer kopen?
      2400    
X 
      2500    
      2300    
      2600    
2
Van de 730 punten heeft Ali inmiddels 241 punten verloren. Welk deel is dat ongeveer?
X 
      1/3    
      1/4    
      2/3    
          
3
De slager maakt vleespakketten van in totaal 35 kilo. In ieder pakket zit 1,5 kilo gehakt en 2 kilo ander vlees. Hoeveel kilo gehakt heeft de slager voor alle pakketten gebruikt?
_______________________15_______________________ kilo
4
Voor een wereldgerecht van 4 personen heb je 0,6 liter melk nodig. Hoeveel liter melk is er nodig als je het recept voor 14 personen maakt?
_______________________2,1_______________________ liter
5
Volgens de routeplanner duurt de reis van 20 km 15 minuten. Hoeveel km/u moet Nikki gemiddeld rijden met de auto om er precies die tijd over te doen?
_______________________80_______________________ km/u
6
Van de 878 aanmeldingen, heeft de secretaresse er nog maar 292 verwerkt. Welk deel is dat ongeveer?
      4/6    
X 
      2/6    
      2/3    
      3/6    
7
Mart heeft een contract van 40 uur per week. Deze week heeft hij 160% van zijn contract gewerkt. Hoeveel uur heeft Mart gewerkt?
_______________________64_______________________ uur
8
De serveerster heeft nog
4/5
liter wijn. Er wordt
4/10
liter gedronken in het restaurant. Hoeveel liter wijn heeft ze nog over?
Schrijf hiernaast een breuk
2
5
9
Voor het huren van een kampoord heeft een volleybalclub € 1800,- budget. Er gaan 18 deelnemers mee en die kosten per persoon € 12,50 per nacht. Hoeveel nachten kan de groep in het kampoord blijven?
_______________________8_______________________ nachten
10
De ouders van Jasmijn kopen nieuwe meubels voor in de kamer voor € 8675,-. Ook kopen ze nog een kastje voor in de hal van € 121,95 en onderhoudsspray van € 89,95. Hoeveel euro moeten de ouders van Jasmijn betalen?
_______________________8886,90_______________________ euro